Izolacja podłogi na gruncie
Legenda:
- Posadzka drewniana / płytki gres
- Wylewka betonowa, w tym rury grzewcze
- Folia budowlana
- Termoizolacja z płyt termPIR® AL
- Izolacja przeciw wilgociowa z foli PE (minimalna grubość 0,2 mm)
- Chudy beton
- Hydroizolazja (jeśli potrzebna)
- Pospółka stabilizowana mechanicznie
Jednym z zastosowań produkowanych przez nas płyt izolacyjnych wykonanych z piany PIR jest izolacja podłogi na gruncie. Płyty izolacyjne z piany PIR są łatwe w montażu, dzięki czemu nadają się zarówno na małe, jak i duże powierzchnie posadzki.
Czym jest podłoga na gruncie?
Budowę podłogi bezpośrednio na gruncie wykonuje się najczęściej w jednorodzinnych domach murowanych, w których nie przewidziano budowy piwnicy. Głównym zadaniem tego rodzaju podłogi jest ochrona pomieszczeń przed niekorzystnym działaniem wilgoci powstałej przy gruncie oraz zapobieganie ulatnianiu się ciepła z wewnątrz budynku. Za prawidłowe wypełnianie tych zadań odpowiadają kolejne warstwy podłogi.
Kiedy zająć się ociepleniem podłogi na gruncie?
Prawidłowo wykonana podłoga na gruncie będzie służyła domownikom przez wiele lat użytkowania. Ocieplenie podłogi to jeden z najważniejszych elementów podczas wykonywania prac wykończeniowych. Jest to ważne nie tylko ze względów ekonomicznych, ale także ma duży wpływ na komfort mieszkańców domu. Podłogę wykonaną bezpośrednio na gruncie należy ocieplać w każdej sytuacji. Nie można tego uniknąć, ponieważ mogłoby to doprowadzić do przykrych konsekwencji dla właściciela domu. Gdy w budynku zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe warto pamiętać także o odpowiedniej izolacji stropów międzykondygnacyjnych.
Aby przeprowadzić możliwie najlepszą izolację posadzki na gruncie należy skorzystać z najwyższej jakości materiałów. Takimi z całą pewnością są oferowane przez nas płyty PIR, które dzięki swoim znakomitym właściwościom termoizolacyjnym są inwestycją na lata.